Cik reizes jūs esat pieprasījis vīģes pudiņu, dziedot līdzi dziesmai We Wish You a Merry Christmas — lai saprastu, ka jums nav ne mazākās nojausmas, kas tas patiesībā ir? Nu, mēs nolēmām beidzot izpētīt šīs klasiskās dziesmas muļķīgi skanošo ēdienu.
Acīmredzot nosaukums ir nedaudz maldinošs, īpaši tiem no mums, kas atrodas ārpus Apvienotās Karalistes, kur dziesma un recepte ir radušās. Vīģu pudiņā ne tikai parasti trūkst vīģu, bet arī tas nav gluži tas, ko mēs uzskatītu par pudiņu šeit, ASV. Krēmveida deserta vietā, pie kā mēs esam pieraduši, šis termins tiek lietots visu veidu desertiem visā dīķī. Kūkas, pīrāgi, saldējums - būtībā jebkuršsaldais cienastsvar uzskatīt par pudiņu.
Debija Vo, kura sākotnēji ir no Apvienotās Karalistes un tagad ir Historic Green Spring House koordinatore Aleksandrijā, VA, pastāstīja NPR tālajā 2015. gadā ka vīģes pudiņš ir arī plašāk pazīstams kā plūmju pudiņš vai Ziemassvētku pudiņš. Viņa paskaidroja, ka “plūme” bija pirms Viktorijas laika vispārīgs termins jebkura veida žāvētiem augļiem, bet jo īpaši rozīnēm. Protams, kādreiz vīģes būtu iekļautas Ziemassvētku pudiņu receptēs, bet mūsdienās ne tradicionāli.
Kopā ar žāvētiem augļiem, sastāvdaļas parasti ietver brūnais cukurs, sukādes apelsīnu miziņas, olas, rīvmaize, siltas garšvielas, piemēram, muskatrieksts un krustnagliņas, un suet (līdzīgi speķim, bet to var aizstāt ar veģetāriešiem draudzīgu mijmaiņu). Tā vietā, lai ceptu cepeškrāsnī, pudiņš tiek tvaicēts katlā stundām ilgi. Tad nāk tas, ko Vo aprakstīja kā vissvarīgāko Ziemassvētku pudiņa tradīcijas daļu — tā aizdedzināšana. Precīzāk, klaips tiek apliets ar šķidrumu, piemēram, brendiju, un pēc tam ļoti uzmanīgi aizdedzināt.
Apskatiet tālāk, lai redzētu, kā britu šefpavārs Džeimijs Olivers izdomā savu brīvdienu gardumu, tostarp apburoši ugunīgu apdari:
Neatkarīgi no tā, vai mēs paši gatavojam kādu no šiem liesmojošajiem desertiem, ir vismaz patīkami zināt, par ko mēs runājam, kad dziedam un tagad atnesam vīģes pudiņu!